[POPULARIZÁCIA] Veletrh vědy 2024

Počas troch dní trvania Veletrhu vědy 2024 (30. 5. – 1. 6. 2024) sa v areáli PVA Expo Praha v Letňanoch predstavilo viac ako 100 vedeckých pracovísk. Návštevníci všetkých vekových kategórií mali možnosť objaviť rekordný počet interaktívnych expozícií a stánkov vystavovateľov z Akadémie věd ČR, prestížnych vysokých škôl a inovatívnych firiem z Českej republiky. Tohtoročná ponuka expozícií bola naozaj pestrá a niesla sa v duchu motta „S vědou mě baví svět“.


Na tejto najväčšej vedeckej akcii v Českej republike nechýbal ani stánok Slovenskej akadémie vied (SAV), kde naše Centrum biovied úspešne reprezentovali kolegyne z Ústavu fyziológie hospodárskych zvierat. Hravo a pomocou rôznych modelov tráviaceho systému vysvetlili, ako funguje trávenie a aké sú hlavné rozdiely v stavbe a funkcii tráviacej sústavy rôznych druhov zvierat a ľudí. Nechýbali ani súťaže a zaslúžené odmeny.

Náš stánok navštívili aj bývalý predseda a súčasná predsedkyňa Českej akadémie vied, ktorí ocenili kreativitu a originálnosť našich modelov. O veľkom úspechu celej akcie svedčí aj to, že tohtoročný počet návštevníkov presiahol 58 000.